Boeing 737-530 Smart Wings, Daco Skyline Models 1:144

17.08.2018 21:28

Rozhodl jsem se udělat reparát z Boeingu 737-500, ale po měřítku 1:200 jsem tentokrát volil 1:144. Není to poprvé, co jsem otevřel krabici se stavebnicí v 1:144, již řadu let mám rozšťouraný Concorde od Revellu. Zvolil jsem zcela identickou předlohu a tak bude srovnání výsledku ve dvou měřítkách. 

Mám v úmyslu udělat čirý kokpit i okénka. V případě Skyline Models to znamená vyškrábat rydlem okna podle šablon, která jsou uvnitř výlisku trupu. Výlisky trupu jsou vylisovány bez výřezu pro průhlednou část oken kokpitu, ale odpovídající průhledný díl je dodáván též. Považuji to za moudré řešení, neboť si uvědomuji, že většina modelářů, kteří stavějí dopravní letadla, preferují obtisky místo průhledných oken. Ale Danny Coremans na takové, jako já, nezapomněl. Díky!

Vytvořil jsem velmi zjednodušenou pilotní kabinu, neboť se mi zdálo, že by úplné prázdno působilo trochu divně. 

Současně jsem zatmelil rytí kolem předních dveří a okápek nad nimi, protože jsou příliš vysoké a okápek tudíž není na správném místě a nemá správný úhel. Přikládám výkres od Jennigse Heiliga, který zveřejnil na webu Airlinercafe.

Na palubní desku jsem položil mapu letiště, ale není tam skoro nic vidět. :-) Zde přední část po prvním kontrolním nástřiku surfaceru.

Pořídil jsem lepty od Extratech. Podvozkovou šachtu jsem ještě vylepšil o hřídel pohonu vztlakových klapek. 

A v této fázi jsem se poněkud zadrhnul, neb zavolaly pracovní povinnosti a můj původní plán dokončit v roce 2018 model dostal povážlivé trhliny.

Malými přískoky jsem sestavil a přilepil křídla. Vyrobil světlomety. Především díky Davidu Lengyelovi, který mi poradil na Modelforu, jaké a kde pořídit perfektně transparentní dvousložkové lepidlo. Zde odkaz: shop.hphmodels.cz/cs/chemie-a-doplnky/33-specialni-dvouslozkove-epoxydove-lepidlo.html